Utilizamos cookies propias y de terceros para ofrecer nuestros servicios y recoger datos estadísticos. Continuar navegando implica su aceptación. Más información Aceptar

Firma

W Técnica de Fluidos jesteśmy dumni z naszej historii. Przedsiębiorstwo, które zaczynało jako mała firma rodzinna cztery dekady później, jest ważną grupą kapitałową która działa w dziesięciu krajach i realizuje projekty na całym świecie. Técnica de Fluidos zajmuje ważną pozycję jako istotny gracz na rynku hiszpańskim i międzynarodowym,ciesząc się zarówno wsparciem ze strony wiodących producentów międzynarodowychjak również zaufaniem wszystkich swoich klientów.

ZAŁOŻONA W 1976 ROKU, TÉCNICA DE FLUIDOS STAŁA SIĘ LIDEREM W PRODUKCJI, DYSTRYBUCJI I INSTALACJI URZĄDZEŃ POMPUJĄCYCH I POWIĄZANYCH Z NIMI PRODUKTÓW

POCZĄTKI

W 1976 roku, Aurelio Maestre Losada zakłada firmę Técnica de Fluidos. Po powrocie wraz z rodziną z Niemiec, zakłada pierwsze biura TDF przy ulicy Xifré w Barcelonie. Z zaledwie 3 pracownikami i bardzo niewielkimi zasobami, Aurelio stale podróżuje po całej Hiszpanii, aby przedstawić firmę i przyciągnąć klientów na rynku, który do tej pory był bardzo słabo rozwinięty.

Bardzo szybko pasja Aurelio Maestre'a do oferowania usług na najwyższym poziomie przynosi efekty i TDF pozyskuje wsparcie największych międzynarodowych producentów, takich jak ITT Jabsco, LutzPumpen, czy Watson Marlow,których umowy obowiązują do dnia dzisiejszego.

Rozwój firmy sprawia, że w latach 80 jej siedziba zostaje przeniesiona do prestiżowej lokalizacji, na Calle Marina. Pod koniec lat 90-tych dołączają marki takie jak PCM i Wildensprawiając, że Técnica de Fluidos staje się wiodącą firmę na rynku hiszpańskim.

Siedziba główna Grupy TDF w Polsce
Ekspansja geograficzna Grupy TDF

EKSPANSJA GEOGRAFICZNA I OBECNOŚĆ MIĘDZYNARODOWA GRUPY TDF

Na początku XXI wieku nadchodzi czas na ekspansję geograficzną i wejście na rynki międzynarodowe grupy TDF. Zostają otwarte oddziały spółki w Europie: w pierwszej kolejności Portugalia,a następnie Francja, Polska, Szwajcaria i Rumunia,a także w Ameryce Południowej: Argentyna, Urugwaj, Paragwaj i Boliwia. Wszystkie oddziały są niezależne i posiadają własne magazyny,ale zachowują to samo podejście do obsługi klienta.

W żadnym momencie pierwotny rynek, na którym działa firma nie zostaje zaniedbany, a w tym samym czasie, kiedy firma rozwija się poza Hiszpanią, otwierane są nowe biura w Madrycie i Bilbao. Ponadto pozostałe obszary są objęte opieką technicznych przedstawicieli handlowych, co gwarantuje bliski kontakt z klientem i szybkość reakcji.

W celu zaoferowania profesjonalnej i zindywidualizowanej obsługi dla każdej branży, tworzone są zespoły specjalistów na każdym z głównych rynków: przemysł ogólny, przemysł spożywczy i laboratoria, uzdatnianie wody, budownictwo i żeglarstwo rekreacyjne.

ALBERTO MAESTRE HOFFMANN: MODERNIZACJA TDF

W 2004 r. następuje wymiana pokoleniowa w TDF, Alberto Maestre Hoffmann,który jest już od lat obecny w organizacji, przejmuje firmę i rozpoczyna  nowy etap, nastawiony na rynki międzynarodowe i tworzenie nowych linii biznesowych. W tym samym roku firma otrzymuje certyfikat jakości ISO 9001.

Pomimo faktu, że głównym przedmiotem działalności są systemy pompowania,akcesoria i produkty powiązane zaczynają tak zyskiwać na wartości, że w końcu stają się nową, całkowicie autonomiczną linią biznesową. Técnica de Fluidos nie waha się zapewnić środków, aby móc zaoferować swoim klientom jak najlepszą obsługę, tworząc osobny dział dla każdej linii produktowej (filtracja, oprzyrządowanie i uszczelnienia mechaniczne). Wszystkie te nowe linie są zarządzane przez nasze własne zespoły ekspertów.

W związku z rosnącym popytem na rynku, Técnica de Fluidos zaczyna dostarczać kompleksowe systemy "pod klucz". Dzisiaj, technicy TDF Systems są w stanie zaprojektować, wyprodukować, zainstalować i uruchomić innowacyjne rozwiązania w zakresie przelewu, filtracji i dozowania dowolnych płynów. Równolegle obsługa techniczna z TDF specjalizuje się w konserwacji, naprawie i uruchomieniu tych urządzeń.

Posiadając warsztaty w Barcelonie, Madrycie, Bilbao i Tarragonie świadczy spersonalizowane, lokalne i wysokiej jakości usługi. Każde z tych zadań może być realizowane w zakładzie klienta.
Alberto Maestre Hoffman, Dyrektor Zarządzający Grupy TDF