Technika WILDEN

Tabela odporności chemicznej

DTR pomp Wilden

Rysunki pomp Wilden

Jak odczytywać krzywą pracy pompy Wilden

Certyfikaty pomp Wilden

Pompy Wilden z certyfikatem ATEX

Rozdzielacze powietrza Wilden
Rozdzielacze WILDEN

Rozdzielacz Pro-Flo X

Rozdzielacz Wilden Pro-Flo

Rozdzielacz Turbo-Flo

Rozdzielacz Accu-Flo 
Jak odczytywać krzywą pracy pompy WILDEN

Krzywe pracy pomp Wilden

Dla optymalnej pracy i wydłużenia bezawaryjności pompy membranowej Wilden punkt pracy pompy powinien być umiejscowiony na krzywej w ok. 70% maksymalnej wydajności pompy membranowej. Wilden publikuje krzywe pracy dla wszystkich modeli pomp membranowych przez siebie produkowanych. Te krzywe pracy pomp Wilden różnią się od siebie ze względu na długość skoku membran (objętości tłoczonego medium) przy jednym skoku pompy.

Cztery główne grupy obejmują pompy Wilden:

  1. Z membranami gumowymi,
  2. Z membranami w specjalnym wykonaniu Ultra-Flex,
  3. Z membranami z materiałów termoplastycznych (TPE)
  4. Z membranami Teflonowymi (PTFE).

Krzywe pracy pomp Wilden umieszczone są DTRkach pomp i specyfikacjach technicznych każdej pompy Wilden.

Jak odczytywać krzywą pracy pompy Wilden

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie wymaganego przepływu [l/min] na osi X i ciśnienia tłoczenia pompy [bar] na osi Y, co wyznacza punkt pracy pompy membranowej Wilden. Na tej podstawie z krzywych pracy można odczytać zapotrzebowanie i ciśnienie sprężonego powietrza koniecznego do pracy pompy Wilden. Najbliższa krzywa przechodząca przez punkt pracy pompy Wilden do osi Y wyznacza wielkość ciśnienia sprężonego powietrza zasilającego pompę membranową Wilden, koniecznego do uzyskania wymaganego przepływu i ciśnienia tłoczenia. Zapotrzebowanie na sprężone powietrze dla pompy pneumatycznej Wilden [Nm3/h] można odczytać na górze wykresu śledząc krzywą przechodzącą przez punkt pracy.

Przykład: Aby przepompować 394 l/min przy ciśnieniu tłoczenia 1.4 bar konieczne jest zasilanie pompy membranowej Wilden sprężonym powietrzem o ciśnieniu 4.1 bar w ilości 102 Nm3/h. Punkt na wykresie to punkt pracy pompy Wilden, a zakreślone wartości określają ciśnienie i zapotrzebowanie na sprężone powietrze.