Technika WILDEN

Tabela odporności chemicznej

DTR pomp Wilden

Rysunki pomp Wilden

Jak odczytywać krzywą pracy pompy Wilden

Certyfikaty pomp Wilden

Pompy Wilden z certyfikatem ATEX

Rozdzielacze powietrza Wilden
Rozdzielacze WILDEN

Rozdzielacz Pro-Flo X

Rozdzielacz Wilden Pro-Flo

Rozdzielacz Turbo-Flo

Rozdzielacz Accu-Flo


 
Certyfikaty pomp  WILDEN  
   
Firma Wilden, najstarszy i największy na świecie producent pomp membranowych na sprężone powietrze może pochwalić się posiadaniem następujących certyfikatów potwierdzających najwyższą jakość oferowanych produktów.  
   
Deklaracja IMS Wilden

 


 

ISO 9001:2000 System Zarządzania Jakością


Firma Wilden Pump & Engineering LLC posiada certyfikat ISO 9001:2000 wydany przez Quality Management Institute (QMI).
ISO 9001 jest międzynarodowym standardem dla systemów zarządzania jakością. Odnosi się on do procesów decydujących o wytworzeniu produktu albo usługi, jakich dostarcza swoim klientom przedsiębiorstwo.


 

ISO 14001:2004 System Zarządzania Środowiskiem


Firma Wilden posiada certyfikat ISO 14001:2004, który jest międzynarodowym standardem zarządzania środowiskowego. Określa on zasady nadzoru nad tymi działaniami, które mają wpływ na środowisko, tj. m.in. nad wykorzystaniem zasobów naturalnych, ściekami i odpadami przemysłowymi, zużyciem energii. 

Znak CE (Conformité Européene - European Conformity)

Wilden Pump & Engineering LLC od 3 grudnia1999 r. może umieszczać na produkowanych przez siebie pompach membranowych Wilden znak CE. CE jest to symbol umieszczany na wyrobie przez producenta tego wyrobu, w celu poświadczenia, że wyrób jest zgodny z odnoszącymi się do niego wymaganiami prawnymi związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wyroby, które posiadają znak CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.


 

UL (Underwriters Laboratory)

Pompy membranowe Wilden posiadają certyfikat UL 79 potwierdzający spełnienie wymagań przemysłu przetwórstwa ropy i gazu.


 

ATEX (ATmosphere EXplosible)

Pompy membranowe Wilden są zgodne z dyrektywą ATEX 95 (94/9/EC) dotyczącą pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Wilden produkuje pompy pneumatyczne metalowe "X" spełniające wymagania ATEX 94/9/EC Grupa I, kategoria M2 i Grupa II, kategoria 2 obszar G & D. Plastikowe pompy Wilden "X" spełniają wymagania ATEX 94/9/EC Grupa II, kategoria 2, obszar G. Uwaga: zgodność z Grupa II, kategoria 2 automatycznie oznacza zgodność z Grupa II, kategoria 3. Pompy membranowe Wilden "X" posiadają specjalne, wyraźnie oznaczone miejsce do podłączenia uziemienia pompy. 

EHEDG (European Hygienic Equipment Design Group)

 

Wilden dostarcza pompy membranowe zgodne z wymaganiami EHEDG. W dyrektywach europejskich stwierdza się, że wszelkie czynności związane z obsługą produktów żywnościowych, pakowaniem, przetwarzaniem itp., będą przeprowadzane z zachowaniem zasad higieny przyjętych za priorytet. EHEDG z pomocą Komisji Europejskiej wprowadza wytyczne, określające procedury postępowania z produktami żywnościowymi. 

3A/SSI (3-A Sanitary Standards, Inc.)

 

Wilden Pump & Engineering, LLC has met the criteria and has obtained the certification needed to pump milk and or dairy products. Wilden is pleased to meet the required demands of the sanitary industry meeting and exceeding customer expectations. You can feel confident when selecting a Wilden pump for your tough pumping applications. 

FDA (Food & Drug Administration)

Pompy sanitarne Wilden Saniflo spełniają wymagania stawiane przez FDA. FDA jest amerykańską agencją rządową, odpowiedzialną za kontrolę żywności (dla ludzi i zwierząt), suplementów diety, leków (dla ludzi i weterynaryjnych), kosmetyków, urządzeń medycznych i urządzeń emitujących promieniowanie (w tym także te niemedyczne), materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA. Pozytywna opinia wydana przez FDA dla pomp membranowych Wilden jest uznawana także poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenie niestwierdzenia negatywnego wpływu na zdrowie. 

HI (Hydraulic Institute)

Firma Wilden, największy na świecie producent pomp membranowych na sprężone powietrze jest członkiem Hydraulic Institute (HI), będącym zrzeszeniem amerykańskich producentów pomp i armatury przemysłowej. Zrzeszenie działa od 1917 roku i bierze czynny udział przy tworzeniu standardów dla branży pomp.